THE TEAM

INIRNIIT HAVAKTIIT / ELDERS-IN-RESIDENCE

Annie Atighioyak
Mabel Etegik

Mary Kaotalok

Bessie Omilgoetok

LIBRARY STAFF
 

Helen Okhina Blewett
Makpiraaqarviliqiyi / Community Librarian
hblewett@kitikmeotheritage.ca


KATIMAYI / BOARD MEMBERS
 

Bessie Omilgoetok

Ikhivautalik / Honorary Chair

 

Emily Angulalik

Hivulliqtiuyi / President

Katimayiit / Directors

Annie Atighioyak

​Mabel Etegik

Eva Kakolak

David Epilon

Mary Kaotalok

Susie Maniyogina

David Amagainek



CULTURAL CENTRE STAFF

Pamela Gross
Hivulliqpaam Aulapkaiyi​ / 
Executive Director
pgross@kitikmeotheritage.ca

Kim Crockatt
Atangujaq Kinauyaliqiyiningmun, Titikikiningmunlu / Chief Finance & Operations Officer

kcrockatt@kitikmeotheritage.ca

Darren Keith 
Angayuqaanga Qauyihaqti /
Senior Researcher
dkeith@kitikmeotheritage.ca

Brendan Griebel

Munaqhiyi, Inuinnait Pitqhuhirnikkut Tutkuqhimajut / Manager, Collections & Archives

bgriebel@kitikmeotheritage.ca

Eva Ayalik

Nukaqhiq Qaujihaiji / Researcher 

eayalik@kitikmeotheritage.ca 


Elayne Merritt
Maniliqiyi /
Chartered Professional Accountant
emerritt@kitikmeotheritage.ca

 

​Lyndsey Friesen
Inuuhittiarnigut Ikayuqtut unalu Tuhagakhanut Atannguyaq / Philanthropy and Communications Manager

lfriesen@kitikmeotheritage.ca

JOIN OUR MAILING LIST
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Twitter