Group at Kuukyuak.jpg

OUR TEAM

KATIMAYI / BOARD MEMBERS
 

Bessie Omilgoetok

Ikhivautalik / Honorary Chair

 

Emily Angulalik

Hivulliqtiuyi / President

Katimayiit / Directors

Anne Wingnek

Annie Atighioyak

David Amagainek

Eva Kakolak

Mabel Etegik

Mary Kaotalok

Noah Kuptana

Susie Maniyogina​

ACCOUNTANT
 

Elayne Merritt

Maniliqiyi / Chartered Professional Accountant

emerritt@kitikmeotheritage.ca

INIRNIIT HAVAKTIIT / ELDERS-IN-RESIDENCE

Annie Atighioyak
Mabel Etegik

Mary Kaotalok

Bessie Omilgoetok

Anne Wingnek

STAFF

Kim Crockatt

Himmautaujuq AulapkaijirjuaqActing Executive Director

kcrockatt@kitikmeotheritage.ca

Emily Angulalik

Manager of Inuinnaqtun Revitalization

eangulalik@kitikmeotheritage.ca 

Helen Okhina Blewett

Makpiraaqarviliqiyi / Community Librarian

hblewett@kitikmeotheritage.ca

Pam Langan

Makpiraaqarviliqiyi / Community Librarian

plangan@kitikmeotheritage.ca

Darren Keith 

Angayuqaanga Qauyihaqti / Senior Researcher

dkeith@kitikmeotheritage.ca

Brendan Griebel

Munaqhiyi, Inuinnait Pitqhuhirnikkut Tutkuqhimajut / 

Manager, Collections & Archives

bgriebel@kitikmeotheritage.ca
 

​Lyndsey Friesen
Inuuhittiarnigut Ikayuqtut unalu Tuhagakhanut Atannguyaq / Philanthropy and Communications Manager

lfriesen@kitikmeotheritage.ca

Eileen Okhina

Elder Coordinator

eokhina@kitikmeotheritage.ca

Nicolas Tologanak

Cultural Centre/Library Assistant