Group at Kuukyuak.jpg

MEET THE TEAM

KATIMAYI / BOARD MEMBERS
 

Bessie Omilgoetok

Ikhivautalik / Honorary Chair

Annie Atighioyak

President / Hivulliqtiuyi

Katimayiit / Directors

Ann Wingnek

David Amagainek

Eva Kakolak

Mabel Etegik

Mary Kaotalok

Noah Kuptana

Susie Maniyogina​

ACCOUNTANT
 

Elayne Merritt

Maniliqiyi / Chartered Professional Accountant

emerritt@kitikmeotheritage.ca

INIRNIIT HAVAKTIIT / ELDERS-IN-RESIDENCE

Annie Atighioyak
Mabel Etegik

Mary Kaotalok

Bessie Omilgoetok

Anne Wingnek

STAFF

Emily Angulalik

Hivulliqpaam Aulapkaiji / Executive Director

eangulalik@kitikmeotheritage.ca

Kim Crockatt

Atangujaq Kinauyaliqiyiningmun, Titikikiningmunlu / Chief Finance and Operations Officer

eangulalik@kitikmeotheritage.ca 

Helen Okhina Blewett

Makpiraaqarviliqiyi / Community Librarian

hblewett@kitikmeotheritage.ca

Pam Langan

Makpiraaqarviliqiyi / Community Librarian

plangan@kitikmeotheritage.ca

Darren Keith 

Angayuqaanga Qauyihaqti / Senior Researcher

dkeith@kitikmeotheritage.ca

Brendan Griebel

Munaqhiyi, Inuinnait Pitqhuhirnikkut Tutkuqhimajut / 

Manager, Collections & Archives

bgriebel@kitikmeotheritage.ca
 

​Lyndsey Friesen
Inuuhittiarnigut Ikayuqtut unalu Tuhagakhanut Atannguyaq / Philanthropy and Communications Manager

lfriesen@kitikmeotheritage.ca

Eileen Okhina

Elder Coordinator

eokhina@kitikmeotheritage.ca

Nicolas Tologanak

Pitquhirnut Ikayuqtia / Cultural Centre/Library Assistant